Arâches-la-Frasse - lyžařské středisko (Francie)

Arâches-la-Frasse - lyžařské středisko

Arâches-la-Frasse, Les Carroz

Arâches-la-Frasse, Les Carroz

Městečko Arâches-la-Frasse je známé díky své části Les Carroz, ležící v nadmořské výšce 1 200 metrů, která je jednou ze součástí lyžařské oblasti Grand Massif, dohromady disponující 265 kilometry sjezdových tratí. Historie lyžařského rezortu Les Carroz sahá do 30. let minulého století, avšak svého současného významu nabyl roku 1981, kdy došlo k jeho propojení s vesnicemi Flaine, Morillon, Samoëns a Sixt Fer à Cheval a tím i k vytvoření zmiňovaného areálu Grand Massif.

 

Arâches-la-Frasse - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Arâches-la-Frasse

Mapa lyžařského střediska Arâches-la-Frasse

V okolí Arâches-la-Frasse, respektive Les Carroz, se nachází zhruba 76 sjezdových tratí v celkové délce 145 kilometrů, ležících v nadmořské výšce od 800 do 2 204 metrů. Tuto podoblast areálu Grand Massif tvoří ještě vesnice Samoëns, Morillon a Sixt Fer à Cheval a platí pro ni jedna permice. Většina tratí má modrou a červenou obtížnost, ale najde se zde i 5 černých svahů a několik zelených sjezdovek, vhodných pro začátečníky. Lyžaře na vrcholky svahů v okolí Les Carroz transportuje přes 40 vleků, schopných za hodinu přepravit přes 60 000 lidí. Většinu z nich tvoří kabinky a sedačkové lanovky. Můžete počítat s lyžařskými školami a půjčovnami. Přímo v Les Carroz si na sjezdovce Timalets můžete užít noční lyžování. V okolí leží zhruba 50 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Arâches-la-Frasse, respektive Les Carroz, jezdí od 8:30 do 16:30. Noční lyžování je v provozu každou středu od 19:30 do 22:00. Jednodenní skipas umožňující využívat 145 kilometrů sjezdovek v okolí Samoëns, Les Carroz, Morillon a Sixt Fer à Cheval přijde dospělého lyžaře na 34 EUR, za šestidenní skipas pro dá 177 EUR. Pokud si budete chtít užívat neomezené lyžování v celé oblasti Grand Massif, zaplatíte za jeden den 40,50 EUR a šestidenní permice vyjde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu ze sjezdovky můžete v Arâches-la-Frasse navštívit některou z restaurací či barů, případně se vypravit na nákup do odchodů.

 

www.grand-massif.com/hiver/decouvrez_carroz.php

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 03′ SŠ, 06° 38′ VD

Arâches-la-Frasse - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Arâches-la-Frasse

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist