Grand Massif - lyžařské středisko (Francie)

Grand Massif - lyžařské středisko

Vrcholek horského masivu Grand Massif

Vrcholek horského masivu Grand Massif

Rozlehlou lyžařskou oblast Grand Massif, která disponuje 265 kilometry sjezdových tratí, nalezneme na území francouzského departmentu Horní Savojsko. Grand Massif sestává ze středisek Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoëns a Sixt Fer à Cheval, k jejichž propojení došlo roku 1981. Sjezdové tratě areálu Grand Massif se rozprostírají na úbočích horského masivu v nadmořské výšce od 800 do 2 480 metrů.

 

 

Grand Massif - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Grand Masiff

Mapa lyžařského střediska Grand Masiff

V oblasti Grand Massif se můžete těšit na 140 sjezdovek v celkové délce 265 kilometrů, z nichž polovina je v případě nedostatku sněhu uměle zasněžována. Zhruba 11 % z celkové délky sjezdovek tvoří zelené svahy, 40 % je modrých, 38 % červených a zbylých 11 % připadá na nejobtížnější, tedy černé tratě. Pokud se vypravíte do oblasti Grand Massif, nenechte si ujít 14kilometrovou modrou sjezdovku Les Cascades, vedoucí z vrcholu Les Grandes Platieres do vesnice Sixt. Z této malé vesnice budete muset k návratu na svahy Grand Massif použít skibus, zbylé vesnice jsou propojeny lanovkami a vleky, kterých je více než 70. V areálu Grand Massif se můžete těšit na snowpark, školy, půjčovny a restaurace. Rezort Les Carroz nabízí i noční lyžování. Počítat můžete i s běžeckými tratěmi.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Grand Massif jezdí od 8:30 do 16:30. Noční lyžování v Les Carroz je v provozu každou středu od 19:30 do 22:00. Jednodenní skipas platný pro celou oblast přijde dospělého lyžaře na 40,50 EUR a za šestidenní permici zaplatí 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nejrušnějšími středisky s nejširší nabídkou aprés-ski aktivit jsou v oblasti Grand Massif rezorty Flaine a Les Carroz, což je součást městečka Arâches-la-Frasse. Zde můžete kromě obligátních restaurací, barů a obchodů počítat i s dalšími možnostmi, například s bazénem.

 

www.grand-massif.com/hiver

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 00′ SŠ, 06° 41′ VD

Grand Massif - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 17.11.2011
Aktualizováno: 17.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grand Massif

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist