Superbagnères - lyžařské středisko (Francie)

Superbagnères - lyžařské středisko

Pohled na městečko Luchon

Pohled na městečko Luchon

Lyžařský rezort Superbagnères se rozprostírá na úbočích francouzské části masivu Pyrenejí, nad městečkem Luchon, a jeho historie sahá až do počátků 20. století. Kromě příznivců lyžování je Superbagnères známý i mezi cyklisty, neboť jej celkem šestkrát ve své dlouhé historii navštívila jedna z etap závodu Tour de France. Na svahy rezortu transportuje lyžaře z městečka Luchon (630 m.n.m), kde jsou ubytováni, kabinková lanovka.

 

 

 

 

Superbagnères - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Superbagnères

Mapa lyžařského střediska Superbagnères

V rezortu Superbagnères se lyžaři mohou těšit na 24 sjezdových tratí v celkové délce 32 kilometrů, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 440 do 2 260 metrů. Zhruba čtvrtina z nich je v případě nepříznivých sněhových podmínek uměle zasněžována. 3 sjezdovky mají nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 9 je modrých, 6 červených a stejný počet tratí se může pochlubit černou obtížností. Na vrcholky sjezdovek střediska Superbagnères transportuje lyžaře celkem 15 vleků (1 kabinka, 4 sedačkové lanovky, 10 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit zhruba 15 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark a lyžařskou školu. V okolí se nachází 4 kilometry běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Superbagnères jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 30 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 150 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Lázeňské městečko Luchon vám po návratu z celodenního lyžování nabídne kromě relaxování v lázních i možnost rozptýlení v restauracích, barech a obchodech.

 

http://uk.luchon.com/home.aspx

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihozápadní Francie, departement Haute-Garonne

Souřadnice: 42° 46′ SŠ, 00° 35′ VD

Superbagnères - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 26.11.2011
Aktualizováno: 26.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Superbagnères

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist