Flégère - lyžařské středisko (Francie)

Flégère - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Flégère

Lyžařské středisko Flégère

Středisko Flégère se rozkládá na stráních horských masivů nad legendárním alpským městem Chamonix, centrem stejnojmenného údolí a lyžařské oblasti na úpatí majestátního Mont Blancu. Díky kabinkové lanovce je středisko Flégère od roku 1997 propojeno s vedlejším rezortem Brévent. Svahy obou rezortů jsou orientovány jižním směrem, jsou tím pádem slunečné a poskytují úžasné výhledy na zmíněný Mont Blanc, nejvyšší (západo)evropskou horu, čnící do výše 4 810 metrů.

 

Flégère - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Flégère

Mapa lyžařského střediska Flégère

V oblasti Brévent-Flégère se lyžaři mohou těšit na 29 sjezdových tratí v celkové délce 56 kilometrů, ležících v nadmořské výšce od 1 030 do 2 525 metrů. Samotný rezort Flégère disponuje 13 sjezdovkami, z nichž 2 mají nejlehčí, tedy zelenou obtížnost, 4 jsou modré, 3 červené a 2 se chlubí černou obtížností. Po rezortu Brévent lyžaře transportuje 7 lanovek a vleků. Můžete počítat s lyžařskou školou, oblastí pro freestyle ježdění a v okolí se nachází 43 kilometrů sjezdovek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Flégère jezdí od 9:00 do 16:30. Skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který umožňuje vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku, dospělého lyžaře přijde na 51,50 EUR za den, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Jestliže se rozhodnete trávit zimní dovolenou na tratích Flégère, budete nejspíše ubytováni v Chamonix, které je známé svou obrovskou nabídkou aprés-ski aktivit. Po večerním návratu ze sjezdovky budete moci relaxovat v restauracích, barech a navštívit mnoho obchodů. Rovněž můžete pokoušet štěstí v kasinu, nebo se vydat do kina.

 

www.chamonix.com/brevent-flegere-ski-map,182,en.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 58′ SŠ, 06° 53′ VD

Flégère - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 26.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Flégère

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist