Verchaix - lyžařské středisko (Francie)

Verchaix - lyžařské středisko

Horská vesnička Verchaix

Horská vesnička Verchaix

Nevelkou horskou vesničku Verchaix, která se nachází v departementu Horní Savojsko, obývá ani ne 700 stálých obyvatel. Příznivce alpského lyžování láká především tím, že leží v blízkosti několika známých rezortů, zejména pak rozlehlé lyžařské oblasti jménem Grand Massif, která disponuje 265 kilometry sjezdových tratí. Přestože přímo ve vesničce Verchaix se nenacházejí žádné vleky, které by vám poskytly vstup na svahy areálu Grand Massif, řada lyžařů se zde ubytovává a k dolním stanicím lanovek oblasti Grand Massif se odtud dopravuje skibusem. Ze středisek tvořících Grand Massif jsou Verchaix nejblíže rezorty Morillon a Samoëns.

 

Verchaix - sjezdovky

 

Mapa lyžařského rezortu Grand Massif

Mapa lyžařského rezortu Grand Massif

V oblasti Grand Massif se můžete těšit na 140 sjezdovek v celkové délce 265 kilometrů, z nichž polovina je v případě nedostatku sněhu uměle zasněžována. Zhruba 11 % z celkové délky sjezdovek tvoří zelené svahy, 40 % je modrých, 38 % červených a zbylých 11 % připadá na nejobtížnější, tedy černé tratě. Lyžaře transportuje celkem 71 vleků, schopných za hodinu přepravit takřka 95 000 lidí. V areálu Grand Massif se můžete těšit na snowpark, školy, půjčovny a v okolí jsou běžkařské trasy.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Grand Massif jezdí od 8:30 do 16:30. Jednodenní skipas platný pro celou oblast přijde dospělého lyžaře na 40,50 EUR a za šestidenní permici zaplatí 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z celodenního lyžování se můžete ve vesničce Verchaix vypravit do restaurace či baru.

 

http://verchaix.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 06′ SŠ, 06° 41′ VD

Verchaix - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 27.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Verchaix

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist