Paradiski - lyžařské středisko (Francie)

Paradiski - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Paradiski

Lyžařská oblast Paradiski

Oblíbená lyžařská oblast Paradiski se nachází (podobně jako další proslulé areály Tři údolí a Espace Killy) v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise. Paradiski sestává ze 3 propojených rezortů; La Plagne, Les Arcs a Peisey-Vallandry. Les Arcs a Peisey-Vallandry leží vedle sebe a vytvářejí de facto jeden rezort, k propojení těchto dvou středisek s nejrozlehlejším rezortem La Plagne došlo roku 2003, kdy byla postavena dvoupatrová kabinová lanovka jménem Vanoise Express.

 

 

Paradiski - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Paradiski

Mapa lyžařského střediska Paradiski

Sjezdové tratě v Paradiski se rozprostírají na úbočích alpských masivů v nadmořské výšce od 1 200 do 3 250 metrů. Nejvyšším vrcholem oblasti je ledovec Bellecote, který ční do výšky 3 417 metrů a nachází se v La Plagne. Zhruba 70 % sjezdovek leží v nadmořské výšce přes 2 000 metrů a návštěvníci se tak nemusejí obávat nedostatku sněhu. V Paradiski se můžete těšit na 236 sjezdových tratí (37 černých, 65 červených, 123 modrých, 11 zelených) v celkové délce 425 kilometrů. V Paradiski jsou rovněž dobré podmínky pro freeridery, kteří rádi jezdí mimo upravované tratě. Spokojeni budou i lyžaři klasici, neboť v Paradiski je zhruba 150 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Lyžování v celé oblasti Paradiski si dospělý lyžař může v hlavní sezóně dopřát za 50 EUR, šestidenní skipas stojí 254 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Paradiski můžete počítat se snowparky, boardercrossovými tratěmi a u-rampou. Ubytovat se můžete v celkem 20 vesničkách, nabídka aprés-ski aktivit ve všech je dostačující. Možnosti se rozšiřují v závislosti na významnosti vesnice, a tak zatímco v menších vesničkách vás čekají pouze restaurace, bary a obchody, v Arc 1 950-Arc 2 000 se můžete těšit na bazén a v Plagne Centre si můžete v závodním bobu projet olympijské ledové koryto.

 

www.paradiski.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 33′ SŠ, 06° 46′ VD

Paradiski - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Aktualizováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Paradiski

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist