La Tania - lyžařské středisko (Francie)

La Tania - lyžařské středisko

Kabinky ve Třech údolích

Kabinky ve Třech údolích

Rezort La Tania je jedním z celkem 8 středisek, která tvoří obrovskou lyžařskou oblast Les Trois Vallées (Tři údolí). La Tania byla otevřena roku 1990 a o dva roky později sloužila při zimních olympijských hrách v Albertville jako olympijská vesnice, v níž bydleli novináři a sportovci. La Tania se nachází v nadmořské výšce 1 400 metrů ve stejném údolí jako známější a větší Couchevel, do jehož epicentra se z La Tanie díky rychlému spojení dostanete za 20 minut.

 

 

 

La Tania - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska La Tania

Mapa lyžařského střediska La Tania

La Tania je rezortem vhodným k ubytování, odkud se každé ráno vydáte v ústrety rozlehlému blízkému Courchevelu a dalším lákadlům Třech údolí, abyste se sem večer po celodenním lyžování opět vrátili a užili si na tamních tratích pohodový závěrečný sjezd dne. V La Tanii neočekávejte širokou nabídku sjezdovek, jsou zde 2 pěkné červené, 1 modrá a několik zelených tras, které ocení začátečníci a rodiny s malými dětmi, které se soustředí okolo vleku Troïka. Hlavní devíza La Tanie tkví v její pohodové atmosféře, pěknému ubytování a bezproblémové dostupnosti Courchevelu, kam se díky propojenosti celé oblasti dopravíte rychlou lanovkou a vlekem během chvilky.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v La Tanii jezdí od 8:30 do 16:30. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně v Courchevelu, do něhož La Tania patří, za jednodenní skipas 40,50 EUR, šestidenní permice vyjde na 199 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky Třech údolí stojí 48,50 EUR, šestidenní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V La Tanii můžete počítat s lyžařskou školou a půjčovnou. Dále se zde nachází několik restaurací a barů, obchod s potravinami i další obchody. Můžete si zde zajít i ke kadeřníkovi.

 

www.latania.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 26′ SŠ, 06° 36′ VD

La Tania - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 07.11.2011
Aktualizováno: 07.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: La Tania

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist