Montroc - lyžařské středisko (Francie)

Montroc - lyžařské středisko

Montroc, železniční stanice

Montroc, železniční stanice

Malá vesnička Montroc leží u paty Mont Blancu v údolí Chamonix a v roce 1999 byla částečně zničena lavinou, která se oblastí prohnala. Montroc se nachází v blízkosti několika známých rezortů, které se rozprostírají v údolí Chamonix. Nejbližšími vesničkami jsou kilometr vzdálený Le Tour, kde se nachází nástupní stanice na vleky rezortu Le Domaine de Balme, a 2 kilometry vzdálená Argentière, centrum rezortu Les Grands Montets.

 

 

 

 

Montroc - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Chamonix

Mapa lyžařského střediska Chamonix

Pokud se z Montrocu vydáte do rezortu Le Domaine de Balme, ležícího na francouzsko-švýcarské hranici, můžete se těšit na 20 sjezdových tratí v celkové délce 29 kilometrů, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 453 do 2 270 metrů. Jestliže se rozhodnete pro středisko Les Grands Montets, ležící v nadmořské výšce od 1 252 do 3 275 metrů, počítejte s 16 sjezdovkami v celkové délce 28 kilometrů, které potěší zejména milovníky náročné jízdy v neupravovaných terénech, jimž se zde nabízí nepřeberné množství možností.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v údolí Chamonix jezdí od 9:00 do 16:30. Abyste mohli plně využívat všechny vleky v údolí Chamonix, tedy i lanovku vyvážející lyžaře na vrcholek Les Grands Montets do nadmořské výšky 3 275 metrů, musíte si zakoupit skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který vám umožní vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku. Dospělého lyžaře tento jednodenní skipas přijde na 51,50 EUR, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Přímo v Montroc není příliš široká nabídka aprés-ski aktivit. Za větší nabídkou restaurací a barů musíte vyrazit buď do Argentière, nebo ještě lépe do 9 kilometrů vzdáleného Chamonix.

 

www.chamonix.com/ski-areas,22,en.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 60′ SŠ, 06° 56′ VD

Montroc - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 27.11.2011
Aktualizováno: 27.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Montroc

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist