Chamonix - lyžařské středisko (Francie)

Chamonix - lyžařské středisko

Chamonix, lanovka

Chamonix, lanovka

Legendární francouzské město Chamonix, jehož centrum leží v nadmořské výšce 1 035 metrů na úpatí Mont Blancu, je jedním z nejstarších středisek zimních sportů a jako takové se může pochlubit jedinečnou atmosférou. Dlouhou tradici, kterou zde mají zimní sporty, dokládá i fakt, že Chamonix roku 1924 hostilo vůbec první zimní olympijské hry v historii.

 

 

 

 

 

Chamonix - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Chamonix

Mapa lyžařského střediska Chamonix

V okolí Chamonix čeká na lyžaře 69 sjezdových tratí v celkové délce 108 kilometrů, ležících v nadmořské výšce od 1 035 do 2 765 metrů. 8 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 28 je modrých, 20 červených a 10 se chlubí černou obtížností. V dlouhém údolí Chamonix se nachází několik rezortů, které však většinou nejsou vzájemně propojeny vleky a k přesunům mezi nimi je třeba použít skibus. Z centra Chamonix vyjíždějí lanovky do propojených areálů Brévent a Flégère, skýtajících pěkný výhled na Mont Blanc. Náročné lyžařy lákají černé a červené tratě oblasti Les Grands Montets, rozprostírající se nad vesnicí Argentière, převážně červené a modré svahy se pak dají očekávat nad vesnicemi Vallorcine a Le Tour, ležícími poblíž švýcarské hranice. Lyžaře transportuje v těchto rezortech celkem 39 vleků. Z Chamonix se samozřejmě dostanete i do ještě vyšších poloh, například na Aiguille du Midi (3 842 metrů), kde začíná bájný dvacetikilometrový freeridový sjezd jménem Vallée Blanche. Pro cestu lanovkou na Aiguille du Midi vám však již nepostačí skipas platný pro 108 kilometrů sjezdovek v okolí Chamonix.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Chamonix jezdí od 9:00 do 16:30. Jednodenní skipas, umožňující využívat 108 kilometrů sjezdovek v okolí Chamonix, přijde dospělého lyžaře na 42 EUR, šestidenní permice pak na 210 EUR. Skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který vám umožní vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku, stojí na den 51,50 EUR, na šest dní 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Díky restauracím, barům, diskotékám, obchodům, kinům a kasinům se v Chamonix jistě nebudete nudit ani večer po návratu ze svahu.

 

www.chamonix.com

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 55′ SŠ, 06° 52′ VD

Chamonix - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 17.11.2011
Aktualizováno: 17.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Chamonix

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist