Sixt Fer à Cheval - lyžařské středisko (Francie)

Sixt Fer à Cheval - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Sixt Fer à Cheval

Lyžařský rezort Sixt Fer à Cheval

Lyžařský rezort Sixt Fer à Cheval, rozprostírající se na alpských svazích nad stejnojmennou vesnicí, je jedním z pěti středisek (společně s Les Carroz, Samoëns, Flaine, a Morillonem), které dohromady tvoří oblast Grand Massif, disponující 265 kilometry sjezdových tratí. Sixt Fer à Cheval je jedniným rezortem této oblasti, který není s ostatními středisky areálu propojen vleky a k přesunu do okolních částí oblasti Grand Massif je tak nutné použít skibus.

 

Sixt Fer à Cheval - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Sixt Fer à Cheval

Mapa lyžařského střediska Sixt Fer à Cheval

V rezortu Sixt Fer à Cheval se lyžaři mohou těšit na zhruba 30 kilometrů sjezdovek, které leží v nadmořské výšce od 800 do 1 600 metrů. Ve většině případů se jedná o červené tratě, ale je zde i několik krátkých modrých, začátečnických zelených a v horní pasáži rezortu lyžaře čeká krátký černý úsek. Na vrcholky rezortu Sixt Fer à Cheval lyžaře transportuje 6 vleků. Přestože Sixt Fer à Cheval leží trochu stanou ostatních rezortů a nemůže se pochlubit takovými lákadly jako jiná střediska areálu, pokud si budete chtít Grand Massif užít se vším všudy, rezortu Sixt Fer à Cheval se nevyhnete. Sixt Fer à Cheval je totiž dojezdovým místem nejdelší sjezdové tratě v oblasti, kterou je 14kilometrová modrá sjezdovka Les Cascades, vedoucí sem z vrcholku Les Grandes Platieres (2 480 m.n.m.). V rezortu můžete počítat s lyžařskou školou a v okolí se nachází zhruba 30 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Sixt Fer à Cheval jezdí od 8:30 do 16:30. Jednodenní skipas přijde dospělého lyžaře na 15,50 EUR, za šestidenní skipas pro dá 78 EUR. Pokud si budete chtít užívat neomezené lyžování v celé oblasti Grand Massif, a tedy i na sjezdovce Les Cascades, zaplatíte za jeden den 40,50 EUR a šestidenní permice vyjde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Sixt Fer à Cheval si po večerním návratu ze sjezdovky můžete odpočinout v restauraci, baru či navštívit obchody.

 

www.grand-massif.com/hiver/decouvrez_sixt.php

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 3' 18" SŠ, 6° 46' 34" VD

Sixt Fer à Cheval - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 23.12.2011
Aktualizováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sixt Fer à Cheval

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist