La Grave - lyžařské středisko (Francie)

La Grave - lyžařské středisko

Vesnička La Grave

Vesnička La Grave

Savojská vesnička La Grave leží v nadmořské výšce 1 450 metrů ve stínu majestátního alpského vrcholku La Meije, který se vypíná do úctyhodné výšky 3 982 metrů. La Grave je specifickým lyžařským areálem, jehož neupravované a místy extrémně náročné tratě vábí především vyznavače nespoutaného freeridu.

 

 

 

 

 

La Grave - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska La Grave

Mapa lyžařského střediska La Grave

Strmé svahy rezortu La Grave se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 450 do 3 534 metrů a mohou se tak pochlubit více než dvoutisícovým převýšením. Lyžaře k vrcholku La Meije vyváží jedna nepříliš rychlá kabinková lanovka, která má dvě mezistanice. Ve výšce 3 200 metrů lze ještě přestoupit na vlek, který vás vyveze na začátek dvou modrých sjezdovek, do výšky 3 534 metrů, které vám umožní přejezd do vedlejšího střediska Les 2 Alpes. V hlavní části rezortu, tedy na úbočí hory La Meije v nadmořské výšce 1 450 - 3 200 metrů, se nenachází žádná upravená trať a svah s úžasným převýšením 1 750 metrů tak slouží pouze vyznavačům freeridové jízdy nezkrotným terénem. Trasy vedoucí z vrcholku k dolní stanici sedačkové lanovky využívají středně pokročilí freerideři, ti zkušenější se vydávají dolů po mnohem náročnějších odlehlejších úbočích, dojíždějí do oblastí mimo středisko a k dolní stanici lanovky se poté musí dopravit taxíkem nebo busem.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu La Grave jezdí od 9:00 do 16:30. Za jednodenní permici zde dospělý lyžař zaplatí 40 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Kromě lyžování si v rezortu La Grave můžete vyzkoušet i jiné sporty, dopřejte si třeba výlet na sněžnicích či paragliding. Po večerech můžete relaxovat v některé z restaurací a barů.

 

www.lagrave-lameije.com

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 03′ SŠ, 06° 18′ VD

La Grave - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.11.2011
Aktualizováno: 21.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: La Grave

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist