Orelle - lyžařské středisko (Francie)

Orelle - lyžařské středisko

Lyžařská vesnička Orelle

Lyžařská vesnička Orelle

Vesnička Orelle leží v nadmořské výšce 900 metrů a přestože se počítá do lyžařské oblasti Les Trois Vallées (Tři údolí), leží vlastně mimo ni, tj. ve čtvrtém údolí jménem Maurienne. Vesnice Orelle se nachází 6 kilometrů od dálnice a je proto velmi dobře dostupná, ať už z Grenoblu, Turína, Ženevy či Lyonu. Od všech těchto měst dělí Orelle méně než 200 kilometrů.

 

 

 

 

Orelle - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Orelle

Mapa lyžařského střediska Orelle

Za úžasnými sjezdovými tratěmi, kterými disponuje lyžařský rezort Val Thorens, potažmo celá rozlehlá oblast Třech údolí, vás z Orelle dopraví moderní kabinková lanovka. Stačí 20 minut cesty lanovkou, a už se můžete prohánět po sjezdovkách Val Thorens, nejvýše položeného lyžařského střediska Evropy. Ve Val Thorens vás čeká celkem 80 sjezdových tratí v délce 150 kilometrů. 11 sjezdovek má nejlehčí, tedy zelenou obtížnost, 30 je modrých, 31 červených a 8 tratí se pyšní černou obtížností.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Lanovka z Orelle do Val Thorens jezdí od 9:00 do 16:30. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně za jednodenní skipas platný ve Val Thorens a Orelle 41 EUR, šestidenní permice vyjde na 188 EUR. Jednodenní skipas platný pro údolí Belleville stojí 45 EUR, šestidenní pak 224 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky Třech údolí stojí 48,50 EUR, šestidenní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Můžete se těšit i na snowparky, boardercrossovou dráhu, lyžařskou školu, půjčovny, restaurace a bobovou dráhu v délce 6 kilometrů. Po návratu ze sjezdovky si můžete v Orelle zajít do restaurace či baru, navštívit obchody, případně relaxovat v lázních na masážích nebo v sauně.

 

www.orelle.net

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 13′ SŠ, 06° 32′ VD

Orelle - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 07.11.2011
Aktualizováno: 07.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Orelle

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist