Brides-les-Bains - lyžařské středisko (Francie)

Brides-les-Bains - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Brides-les-Bains

Lyžařské středisko Brides-les-Bains

Horská vesnička Brides-les-Bains leží v nadmořské výšce 600 metrů a je jedním z rezortů, jež vytvářejí mamutí lyžařskou oblast Les Trois Vallées (Tři údolí), nabízející návštěvníkům dohromady 600 kilometrů vzájemně propojených sjezdových tratí. Rezort Brides-les-Bains byl otevřen v roce 1992, kdy sloužil jako olympijská vesnice při zimních olympijských hrách, které toho roku pořádal nedaleký Albertville.

 

 

 

Brides-les-Bains - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Brides-les-Bains

Mapa lyžařského střediska Brides-les-Bains

Již z nadmořské výšky pouhých 600 metrů, která je doslova titěrná ve srovnání s nejvyššími vrcholky Třech údolí, jež ční do výše více než 3 000 metrů, se dá odtušit, že přímo v Brides-les-Bains na návštěvníky žádná exkluzivní lyžovačka nečeká. Vesnice totiž funguje především jako "noclehárna" a těží ze svého dobrého spojení s Méribelem, který je srdcem Třech údolí a jehož 150 kilometrů sjezdových tratí se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 100 do 2 952 metrů. Z vesnice Brides-les-Bains se díky rychlé sedačkové lanovce do Méribelu dostanete zhruba za 25 minut.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Kabinková lanovka, která vás doveze z Brides-les-Bains do Méribelu, je v provozu od 8:30 do 17:00. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně v Méribelu (a tedy i v Brides-les-Bains) za jednodenní skipas 40,50 EUR, šestidenní permice vyjde na 196 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky Třech údolí stojí 48,50 EUR, šestidenní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Brides-les-Bains je známá jako pohledná vesnička v savojském stylu, kde budete mít po návratu ze sjezdovky o zábavu postaráno. Nachází se zde restaurace, bary, diskotéky, obchody a především vyhlášené lázně.

 

www.brideski.com/en/index.php

 

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 27′ SŠ, 06° 34′ VD

Brides-les-Bains - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 07.11.2011
Aktualizováno: 07.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Brides-les-Bains

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist