Les Grands Montets - lyžařské středisko (Francie)

Les Grands Montets - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Les Grands Montets

Lyžařský rezort Les Grands Montets

Lyžařský rezort Les Grands Montets se rozprostírá na úbočí alpských masivů v údolí Chamonix, nad vesnicí Argentière. Středisku Les Grands Montets dominuje stejnojmenná hora, která se vypíná do výšky 3 295 metrů nad mořem. Zčásti ledovcový areál učaruje svými obrovskými off-piste možnostmi zejména náročným milovníkům freeridového lyžování.

 

 

 

 

 

 

Les Grands Montets - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Les Grands Montets

Mapa lyžařského střediska Les Grands Montets

V rezortu Les Grands Montets se lyžaři mohou těšit na 16 sjezdových tratí v celkové délce 28 kilometrů, rozprostírajících se na třech úbočích (Glacier d’Argentière, Lognan a Pendant) v nadmořské výšce od 1 235 do 3 275 metrů. Jedna sjezdovka má zelenou obtížnost, 5 je modrých, 4 červené a 6 tratí se pyšní černou obtížností. Díky ledovci jsou zde garantovány výborné sněhové podmínky a široké možnosti lyžování mimo upravované tratě. Ctitelé freestylu se mohou těšit na snowpark a boardercross. Lyžaře transportuje na vrcholky svahů rezortu Les Grands Montets celkem 10 vleků (2 kabinky, 6 sedačkových lanovek a 2 pozemní vleky). V okolí leží zhruba 15 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Les Grands Montets jezdí od 9:00 do 16:30. Aby mohl lyžař využívat všechny vleky v rezortu, tedy i lanovku vyvážející lyžaře na vrcholek Les Grands Montets do nadmořské výšky 3 275 metrů, musí vlastnit skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který umožňuje vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku. Dospělého lyžaře tento jednodenní skipas přijde na 51,50 EUR, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Pokud se vydáte do rezortu Les Grands Montets, budete pravděpodobně ubytováni v nejbližší vesnici, kterou je Argentière. Po večerním návratu ze svahu vás zde čeká několik restaurací, barů a obchodů. Větší nabídka aprés-ski aktivit je v Chamonix, vzdáleném zhruba 7 kilometrů.

 

www.chamonix.com/ski-areas,22,en.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 57′ SŠ, 06° 58′ VD

Les Grands Montets - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 23.12.2011
Aktualizováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Les Grands Montets

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist