Brévent - lyžařské středisko (Francie)

Brévent - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Brévent

Lyžařský rezort Brévent

Lyžařský rezort Brévent se rozprostírá na úbočí alpských velikánů nad legendárním horským městem Chamonix, epicentrem stejnojmenného údolí a lyžařské oblasti na úpatí majestátního Mont Blancu. Vleky na vrcholky sjezdovek rezortu Brévent startují vzhůru prakticky co by kamenem dohodil od centra Chamonix. Brévent je zásluhou kabinkové lanovky od roku 1997 propojen s vedlejším střediskem Flégère. Z jižním směrem orientovaných sjezdovek obou rezortů se nabízejí nádherné výhledy na zmíněný Mont Blanc.

 

 

Brévent - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Brévent

Mapa lyžařského střediska Brévent

V oblasti Brévent-Flégère se lyžaři mohou těšit na 29 sjezdových tratí v celkové délce 56 kilometrů, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 030 do 2 525 metrů. Samotný rezort Brévent disponuje 16 sjezdovkami, z nichž 3 mají nejlehčí, tedy zelenou obtížnost, 5 je modrých, 3 červené a 5 se chlubí černou obtížností. Nároční lyžaři jistě ocení zejména černé tratě jménem Charles Bozon a Nants. Po rezortu Brévent lyžaře transportuje 11 lanovek a vleků. Můžete počítat s lyžařskou školou a v okolí se nachází zhruba 40 kilometrů sjezdovek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Brévent jezdí od 9:00 do 16:30. Skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který umožňuje vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku, dospělého lyžaře přijde na 51,50 EUR za den, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Chamonix, kde budete ubytováni, pokud se vydáte do rezortu Brévent, je obrovská nabídka aprés-ski aktivit. Kromě mnoha restaurací, barů a obchodů se můžete těšit například na kasino či kino.

 

www.chamonix.com/brevent-flegere-ski-map,182,en.html#

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 56' 2" SŠ, 6° 50' 15" VD

Brévent - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 26.12.2011
Aktualizováno: 26.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Brévent

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist