Tignes - lyžařské středisko (Francie)

Tignes - lyžařské středisko

Tignes, pohled na u-rampu

Tignes, pohled na u-rampu

Rezort Tignes tvoří společně se střediskem Val d'Isère lyžařskou oblast Espace Killy, která disponuje 300 kilometry sjezdových tratí. Samotné Tignes do této úctyhodné sumy přispívá rovnou polovinou, tedy 150 kilometry. Během zimní olympiády v roce 1992, kterou měl tu čest hostit Albertville, se v Tigles odehrávaly závody v akrobatickém lyžování. Centrum Tigles, uprostřed něhož se nachází přírodní jezero, tvoří 3 části ležící v nadmořské výšce 2 100 metrů; Val Claret, Le Lac, Le Lavachet. Zbylé dvě vesničky, Tignes Les Boisses a Tignes les Brévières, leží o něco níže.

 

Tignes - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Tignes

Mapa lyžařského střediska Tignes

V rezortu Tignes se můžete těšit na 68 sjezdových tratí v celkové délce 150 kilometrů, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 550 do 3 450 metrů. Jedna sjezdovka má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 37 tratí je modrých, 18 červených a 12 tras se může pochlubit nejvyšší, to znamená černou obtížností. Zkušení sjezdaři si jistě užijí černou sjezdovku jménem Sache, vedoucí z L’Aigulle Percee do Tignes les Brévières. Lyžování v nejvyšších polohách si užijete na stráních ledovce Grande Motte, jehož vrcholek ční do výše 3 656 metrů. Po rezortu Tigles lyžaře transportuje 44 lanovek a vleků, které prošly v posledních 10 letech modernizací. Můžete se těšit na ideální podmínky pro freeride a snowpark. V okolí je zhruba 20 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Tignes jezdí od 8:45 do 16:45. Za jeden den lyžování v hlavní sezóně zaplatí dospělý lyžař v Tignes 38,40 EUR, šestidenní skipas stojí 192 EUR. Jednodenní permice platná v celé Espace Killy přijde na 45,20 EUR, šestidenní stojí 226 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je obrovská, od restaurací a barů přes obchody a kino až po bowling. V Tingnes Le Lac se rovněž nachází aquacentrum Lagon s bazénem, vodopády, tobogány a wellness službami.

 

www.tignes.net/cz

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45°28′ SŠ, 06°54′ VD

Tignes - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tignes

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist