Peisey-Vallandry - lyžařské středisko (Francie)

Peisey-Vallandry - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Peisey-Vallandry

Lyžařský rezort Peisey-Vallandry

Rezort Peisey-Vallandry leží ve středu Paradiski, oblíbené francouzské lyžařské oblasti, která disponuje celkem 425 kilometry sjezdových tratí. Peisey-Vallandry sestává z 5 savojských vesniček; Landry, Peisey, Nancroix, Vallandry a Plan-Peisey, které si i v dnešní době zachovávají svou tradiční atmosféru a nejsou pouhými "noclehárnami" pro lyžaře. Rezort Peisey-Vallandry je dobře propojen s dalšími dvěma středisky utvářejícími oblast Paradiski, kterými jsou Les Arcs a La Plagne. S Les Arcs dokonce sdílí jeden skipas a s La Plagne jej spojuje kabinková lanovka.

 

Peisey-Vallandry - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Peisey-Vallandry

Mapa lyžařského střediska Peisey-Vallandry

V rezortu Peisey-Vallandry se můžete těšit na 25 sjezdovek v celkové délce 37 kilometrů, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 563 do 2 332 metrů. Jedna sjezdovka má zelenou obtížnost, 13 tratí je modrých, 9 má červenou obtížnost a 2 sjezdovky se mohou pochlubit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v rezortu Peisey-Vallandry transportuje 10 vleků (1 kabinka, 6 sedačkových lanovek a 3 pomy), schopných za hodinu přepravit přes 16 000 lidí. V okolí se nachází 45 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Peisey-Vallandry jezdí od 9:00 do 16:45. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně za jednodenní skipas platný v Peisey-Vallandry i vedlejším Les Arcs 44,50 EUR, šestidenní permice vyjde na 214 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky v Paradiski stojí 50 EUR, šestidenní 254 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Peisey-Vallandry se můžete těšit na snowpark a po návratu ze sjezdovky můžete zajít do restaurace či baru, případně navštívit některý z obchodů.

 

www.peisey-vallandry.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 32′ SŠ, 06°45′ VD

Peisey-Vallandry - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Peisey-Vallandry

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist