Argentière - lyžařské středisko (Francie)

Argentière - lyžařské středisko

Les Grands Montets, Lognan

Les Grands Montets, Lognan

Horská vesnice Argentière se nachází v nadmořské výšce 1 252 metrů v údolí Chamonix a je centrem rezortu Les Grands Montets, rozprostírajícího se na třech úbočích stejnojmenné hory, čnící nad vesnicí až do nadmořské výšky 3 275 metrů. Od centra města Chamonix dělí Argentière vzdálenost zhruba 7 kilometrů.

 

 

 

 

 

Argentière - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Argentière

Mapa lyžařského střediska Argentière

Na třech úbočích hory Les Grands Montets (Glacier d’Argentière, Lognan a Pendant) se mohou lyžaři těšit na 16 sjezdových tratí v celkové délce 28 kilometrů. Jedna trať má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 5 je modrých, 4 červené a 6 sjezdovek se pyšní černou obtížností. Svahy v rezortu Les Grands Montets plně uspokojí náročné lyžaře, kterým se zde nabízí široké možnosti freeridingu. Díky ledovci jsou zde garantovány výborné sněhové podmínky. Milovníci freestylu se mohou těšit na snowpark a boardercrossovou dráhu. Lyžaře transportuje na vrcholky svahů celkem 10 vleků (2 kabinky, 6 sedačkových lanovek a 2 pomy). V okolí se nachází zhruba 15 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Les Grands Montets, rozprostírajícím se nad vesnicí Argentière, jezdí od 9:00 do 16:30. Abyste mohli plně využívat všechny vleky v rezortu, tedy i lanovku vyvážející lyžaře na vrcholek Les Grands Montets do nadmořské výšky 3 275 metrů, musíte si zakoupit skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který vám umožní vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku. Dospělého lyžaře tento jednodenní skipas přijde na 51,50 EUR, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesnici Argentière můžete počítat s několika restauracemi, bary a obchody. Za širší nabídkou se budete muset v případě zájmu vypravit do 7 kilometrů vzdáleného centra Chamonix.

 

www.chamonix.com/ski-areas,22,en.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 59′ SŠ, 06° 56′ VD

Argentière - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 17.11.2011
Aktualizováno: 17.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Argentière

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist