Les Orres - lyžařské středisko (Francie)

Les Orres - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Les Oress

Lyžařský rezort Les Oress

Lyžařský rezort Les Orres se rozprostírá na horských úbočích nad stejnojmennou alpskou vesničkou. Převážně červené tratě rezortu, nalézající se v nadmořské výšce od 1 550 do 2 720 metrů, se v horních pasážích vinou po holých horských úbočích a v nižších oblastech se noří do modřínových lesů nad vesnicí.

 

 

 

 

 

 

Les Orres - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Les Orres

Mapa lyžařského střediska Les Orres

V rezortu Les Orres se lyžaři mohou těšit na 37 sjezdových tratí v celkové délce 100 kilometrů, z nichž zhruba 60 % je v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžováno. 7 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 6 je modrých, 20 červených a 4 tratě se mohou pochlubit černou obtížností. Horní pasáže jsou vyhrazeny prudším tratím, dojezdové oblasti v lese nad vesnicí jsou pak ve znamení pozvolnějších sjezdovek, vhodných hlavně pro děti a lyžařské začátečníky. Příjemný rozhled po okolních horských hřebenech vám poskytne nepříliš náročná červená Grand' cabane. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v rezortu Les Orres transportuje celkem 22 vleků (9 sedačkových lanovek, 13 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit takřka 23 000 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskými školami. V okolí je zhruba 40 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Les Orres jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici zde dospělý lyžař zaplatí 29 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 148 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je dostačující, večery můžete trávit v restauraci nebo baru, případně si můžete jít zabruslit nebo vyrazit do kina.

 

www.lesorres.com/fr/hiver.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Hautes-Alpes

Souřadnice: 44° 31′ SŠ, 06° 33′ VD

Les Orres - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.11.2011
Aktualizováno: 21.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Les Orres

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist