Morillon - lyžařské středisko (Francie)

Morillon - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Morillon

Lyžařský rezort Morillon

Morillon je jedním z rezortů, který společně se středisky Les Carroz, Samoëns, Flaine a Sixt Fer à Cheval utváří hornosavojskou lyžařskou oblast Grand Massif, jež celkem disponuje úctyhodnými 265 kilometry sjezdovek. Vesnice Morillon leží v nadmořské výšce necelých 700 metrů a lyžaře odtud do vyšších partií na svahy areálu Grand Massif transportuje kabinková lanovka. Morillon je rodinným rezortem, kde bude o vaše děti dobře postaráno.

 

Morillon - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Morillon

Mapa lyžařského střediska Morillon

Na alpských úbočích nad Morillonem se nachází zhruba 80 sjezdovek v celkové délce 145 kilometrů, ležících v nadmořské výšce od 700 do 2 204 metrů. Pro tuto podoblast, která je kromě Morillonu tvořena i vesnicemi Les Carroz, Samoëns a Sixt Fer à Cheval, platí jedna permice. Většina tratí má modrou a červenou obtížnost, ale najde se zde i 5 černých svahů a pár zelených, začátečnických svahů. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v okolí Morillonu transportuje přes 40 vleků, schopných za hodinu přepravit více než 60 000 lidí. Většinu z nich tvoří kabinky a sedačkové lanovky. Můžete počítat s lyžařskými školami. V okolí se nachází zhruba 50 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Morillonu jezdí od 8:30 do 16:30. Jednodenní skipas umožňující využívat 145 kilometrů sjezdovek v okolí Les Carroz, Samoëns a Sixt Fer à Cheval přijde dospělého lyžaře na 34 EUR, za šestidenní skipas pro dá 177 EUR. Pokud si budete chtít užívat neomezené lyžování v celé oblasti Grand Massif, zaplatíte za jeden den 40,50 EUR a šestidenní permice vyjde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Stejně jako v blízkém Samoëns, ani v Morillonu není nabídka pré-ski aktivit tak široká, jako v srdci oblasti, kterou je Flaine. I tak si v Morillonu můžete vybírat z nabídky restaurací, barů a obchodů.

 

www.grand-massif.com/hiver/decouvrez_morillon.php

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 5' 1" SŠ, 6° 40' 34" VD

Morillon - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 23.12.2011
Aktualizováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Morillon

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist