Tignes les Brévières - lyžařské středisko (Francie)

Tignes les Brévières - lyžařské středisko

Tignes les Brévières, sjezdovky

Tignes les Brévières, sjezdovky

Horská vesnička Tignes les Brévières je jedním z "podrezortů" střediska Tignes, které společně s Val d'Isère utváří oblíbenou lyžařskou oblast Espace Killy, disponující v úhrnu 300 kilometry sjezdových tratí. Vesnice Tignes les Brévières leží v nadmořské výšce 1 550 metrů a nachází se zde nástupní stanice nejníže položených vleků v oblasti Tignes i v celé Espace Killy.

 

 

 

 

 

Tignes les Brévières - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Tignes les Brévières

Mapa lyžařského střediska Tignes les Brévières

V rezortu Tignes, jehož součástí Tignes les Brévières je, se nachází 68 sjezdových tratí v celkové délce 150 kilometrů, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 550 do 3 450 metrů. Do epicentra rezortu, kterým je Le Lac, se z Tignes les Brévières dostanete zhruba za 20 minut, což je doba, kterou vám zabere jízda nejprve kabinkovou, poté sedačkou lanovkou a následný sjezd do středu rezortu. Do samotného Tignes les Brévières vede pouze 1 červená a 1 modrá sjezdovka, takže vesnice slouží spíš jako "noclehárna", ze které rezidenti každé ráno vyrážejí dobývat vzdálenější svahy oblasti Espace Killy. Na druhou stranu, krátký červený úsek, který do Tignes les Brévières vede, je nejspodnější částí jinak černé sjezdovky Sache, jež skýtá jeden z nejlepších sjezdů v celé oblasti Espace Killy, proto byste se sem rozhodně měli podívat.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Tignes jezdí od 8:45 do 16:45. Za jeden den lyžování v hlavní sezóně zaplatí dospělý lyžař v Tignes 38,40 EUR, šestidenní skipas stojí 192 EUR. Jednodenní permice platná v celé Espace Killy přijde na 45,20 EUR, šestidenní stojí 226 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Tignes les Brévières můžete po večerním návratu ze sjezdovky zajít do restaurace či baru, případně se vydat do některého z obchodů.

 

www.tignes.net/en

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 31′ SŠ, 06° 55′ VD

Tignes les Brévières - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Aktualizováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tignes les Brévières

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist