Les Contamines-Montjoie - lyžařské středisko (Francie)

Les Contamines-Montjoie - lyžařské středisko

Les Contamines-Montjoie, sjezdovka

Les Contamines-Montjoie, sjezdovka

Savojská vesnice Les Contamines-Montjoie je centrem stejnojmenného lyžařského rezortu, který se rozprostírá na úbočích alpských masivů nedaleko Mont Blancu. Sjezdové tratě rezortu Les Contamines-Montjoie se nacházejí v nadmořské výšce od 1 164 do 2 487 metrů a zasahují celkem do dvou údolí po obou stranách horského hřebenu Col du Joly. Rezort Les Contamines-Montjoie je součástí rozlehlé oblasti Evasion Mont Blanc, která celkem disponuje 445 kilometry sjezdovek.

 

Les Contamines-Montjoie - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Les Contamines-Montjoie

Mapa lyžařského střediska Les Contamines-Montjoie

V samotném rezortu Les Contamines-Montjoie se lyžaři mohou těšit na 46 sjezdových tratí v celkové délce 120 kilometrů. 8 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 11 je modrých, 19 červených a 8 tratí se může pochlubit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v rezortu Les Contamines-Montjoie transportuje celkem 24 vleků (4 kabinky, 8 sedačkových lanovek, 12 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit přes 35 000 lidí. Na svazích rezortu se můžete těšit na snowpark s u-rampou, boardercrossovou dráhu, lyžařské školy a restaurace. V okolí se nachází několik upravovaných běžeckých okruhů v celkové délce 23,5 kilometru.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Les Contamines-Montjoie jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici zde dospělý lyžař zaplatí 33,50 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 168 EUR. Po celé oblasti Evasion Mont Blanc se můžete prohánět jeden den za 39 EUR, šestidenní permice stojí 186,50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka mimolyžařských aktivit je široká, kromě bruslení, jízdy na saních či paraglidingu můžete relaxovat v restauracích a barech, případně se vydat do některého z obchodů.

 

http://en.lescontamines.com/winter-english.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 49′ SŠ, 06° 44′ VD

Les Contamines-Montjoie - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Les Contamines-Montjoie

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist