Les Sybelles - lyžařské středisko (Francie)

Les Sybelles - lyžařské středisko

Vrcholky hor v Les Sybelles

Vrcholky hor v Les Sybelles

Oblast Les Sybelles leží ve francouzském departementu Savojsko a díky svým 310 kilometrům propojených sjezdových tratí je jedním z největších lyžařských areálů Francie. Les Sybelles dohromady tvoří celkem 6 středisek; Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottieres a Saint Colomban des Villards. Sjezdové tratě se rozprostírají na úbočích alpských masivů v nadmořské výšce od 1 150 do 2 620 metrů.

 

Les Sybelles - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Les Sybelles

Mapa lyžařského střediska Les Sybelles

Z celkem 111 sjezdových tratí tvořících propojenou síť v celkové délce 310 kilometrů je 19 zelených, 43 modrých, 43 červených a 6 se může pochlubit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v oblasti Les Sybelles transportuje 71 vleků, z nichž zhruba třetinu tvoří sedačkové lanovky, zbytek pomy. Sedačky překonávají delší úseky, zatímco pomy slouží k dopravě na kratší vzdálenosti. Pokud se budete chtít podívat do všech částí Les Sybelles, počítejte s tím, že přesuny mezi jednotlivými údolími vedou místy takřka po rovině, což potrápí především snowboardisty. V oblasti se nachází necelých 30 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní permice platná pro celou oblast Les Sybelles vyjde v hlavní sezóně na 39 EUR, šestidenní skipas stojí 190 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Les Sybelles se můžete těšit na 2 snowparky, lyžařské školy, půjčovny a restaurace. Ve všech střediscích Les Sybelles vás čekají restaurace, bary a obchody, v Le Corbier se můžete těšit na venkovní vyhřívaný bazén.

 

www.sybelles.com/en/index.htm

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko  

Souřadnice: 45° 14′ SŠ, 06° 17′ VD

Les Sybelles - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 12.02.2011
Aktualizováno: 08.11.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Les Sybelles

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist