Saint Martin de Belleville - lyžařské středisko (Francie)

Saint Martin de Belleville - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Saint Martin de Belleville

Lyžařské středisko Saint Martin de Belleville

Jak již napovídá název, rezort Saint Martin de Belleville se nachází v údolí Belleville. Jedná se o jedno z 8 lyžařských středisek, která dohromady vytvářejí mamutí lyžařskou oblast Les Trois Vallées (Tři údolí), která se pyšní 600 kilometry vzájemně propojených sjezdových tratí. Saint Martin de Belleville není jediným lyžařským střediskem v tomto údolí, dále se zde nacházejí rezorty Val Thorens a Les Menuires.

 

 

 

 

Saint Martin de Belleville - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Saint Martin de Belleville

Mapa lyžařského střediska Saint Martin de Belleville

Vesnička Saint Martin de Belleville se rozkládá v nadmořské výšce 1 400 metrů a přímo zde mnoho sjezdovek nenajdete; z vrcholku Tougnete, který se tyčí do výšky 2 434 metrů, sem vedou 2 červené a 1 modrá sjezdovka, další krátká modrá vás pak čeká přímo ve vesnici. Hlavní výhodou Saint Martin de Belleville je blízká dostupnost rezortu Les Menuires, ve kterém vás čeká 160 kilometrů sjezdových tratí. Do Les Menuires se ze Saint Martin de Belleville dopravíte během chvilky díky kabinkové a sedačkové lanovce, které vás vyvezou na Tougnete, odtud se pak vydáte dolů po modré sjezdovce jménem Gros tougne, jež vás dovede přímo do středu Les Menuires. V okolí se nachází 28 kilometrů upravených běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Saint Martin de Belleville jezdí od 8:30 do 16:30. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně za jednodenní skipas platný v Saint Martin de Belleville a Les Menuires 38 EUR, šestidenní permice vyjde na 185 EUR. Jednodenní skipas platný pro údolí Belleville stojí 45 EUR, šestidenní pak 224 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky Třech údolí stojí 48,50 EUR, šestidenní 241 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V Saint Martin de Belleville můžete počítat s lyžařskou školou a půjčovnou. Po návratu ze sjezdovky si můžete v Saint Martin de Belleville zajít do restaurace či baru, případně některého z 18 obchodů.

 

http://en.st-martin-belleville.com/winter/

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 23′ SŠ, 06° 30′ VD

Saint Martin de Belleville - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 07.11.2011
Aktualizováno: 07.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Saint Martin de Belleville

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist