Hautacam - lyžařské středisko (Francie)

Hautacam - lyžařské středisko

Hautacam, bobová dráha

Hautacam, bobová dráha

Nepříliš velké lyžařské středisko Hautacam se nachází ve francouzské části Pyrenejí a kromě svých sjezdovek je rovněž známé tím, že tudy čtyřikrát vedla trasa nejslavnějšího cyklistického závodu světa, kterým je Tour de France. Sjezdové tratě rezortu Hautacam se rozprostírají na úbočích pyrenejských vrcholků v nadmořské výšce od 1 500 do 1 800 metrů.

 

 

 

 

 

Hautacam - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Hautacam

Mapa lyžařského střediska Hautacam

V rezortu Hautacam se lyžaři mohou těšit na 15 sjezdových tratí v celkové délce 26 kilometrů. 5 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, stejný počet svahů je označen modrou barvou a červených sjezdovek je zde rovněž 5, z čehož plyne, že žádným svahem hodným černé barvy zde nedisponují. Sjezdovky ve středisku Hautacam tak ocení především rodiny s malými dětmi a úplní začátečníci. Lyžaře na vrcholky svahů rezortu Hautacam transportuje 8 pozemních vleků, schopných během hodiny přepravit zhruba 6 500 lidí. V areálu můžete počítat s lyžařskými školami a lyžaře-klasiky potěší, že se v okolí nachází 15 kilometrů upravovaných běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Hautacam jezdí od 9:30 do 16:30. Za jednodenní skipas zaplatí dospělý lyžař 18 EUR a šestidenní permice jej přijde na 85 EUR. Na upravené běžecké okruhy vás pustí za 6 EUR na den.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z lyžování si můžete odpočinout v restauraci či baru, případně se můžete vydat na sedmisetmetrovou sáňkařskou dráhu.

 

www.hautacam.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihozápadní Francie, departement Hautes-Pyrénées

Souřadnice: 42° 58′ SŠ, 00° 01′ ZD

Hautacam - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 18.11.2011
Aktualizováno: 18.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hautacam

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist