Le Domaine de Balme - lyžařské středisko (Francie)

Le Domaine de Balme - lyžařské středisko

Le Domaine de Balme, vrcholek Vallorcine

Le Domaine de Balme, vrcholek Vallorcine

Lyžařské středisko Le Domaine de Balme je jedním z rezortů, které se rozprostírají na horských úbočích v údolí Chamonix. Sjezdovky střediska Le Domaine de Balme leží v blízkosti francouzsko-švýcarské hranice, nad vesnicemi Le Tour a Vallorcine. Tratě se rozprostírají na stráních dvou vrcholků; Charamillon, který je orientovaný směrem do údolí Chamonix, a Vallorcine, z něhož padají sjezdovky směrem ke švýcarské hranici. Tratě střediska Le Domaine de Balme leží v nadmořské výšce od 1 264 do 2 270 metrů a celkově se tak pyšní tisícovým převýšením.

 

Le Domaine de Balme - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Le Domaine de Balme

Mapa lyžařského střediska Le Domaine de Balme

V rezortu Le Domaine de Balme se lyžaři mohou těšit na 22 sjezdových tratí v celkové délce 29 kilometrů. 2 sjezdovky mají nejnižší, tedy zelenou obtížnost a vyhovují tak zejména začátečníkům, 12 tratí je modrých 8 sjezdovek se chlubí červenou obtížností. Na vrcholky svahů rezortu Le Domaine de Balme lyžaře transportuje celkem 11 vleků a lanovek. Můžete počítat s oblastí pro freestyle ježdění a lyžařskou školou. V okolí se nachází zhruba 40 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Le Domaine de Balme jezdí od 9:00 do 16:30. Jednodenní skipas jménem Chamonix Le Pass, dovolující využívat 110 kilometrů tratí včetně těch v rezortu Le Domaine de Balme, pořídí dospělý lyžař za 42 EUR, šestidenní za 210 EUR. Skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který umožňuje vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku, dospělého lyžaře přijde na 51,50 EUR za den, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po večerním návratu ze svahů rezortu Le Domaine de Balme se ve vesnicích Le Tour a Vallorcine můžete vydat do restaurace, baru či obchodů.

 

www.chamonix.com/ski-areas,22,en.html

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 02′ SŠ, 06° 56′ VD

Le Domaine de Balme - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 26.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Le Domaine de Balme

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist