Samoëns - lyžařské středisko (Francie)

Samoëns - lyžařské středisko

Samoëns, lanovka

Samoëns, lanovka

Samoëns je jedním z rezortů, který společně se středisky Les Carroz, Morillon, Flaine a Sixt Fer à Cheval utváří lyžařskou oblast Grand Massif, jež celkem disponuje úctyhodnými 265 kilometry sjezdovek. Městečko Samoëns leží v nadmořské výšce zhruba 700 metrů a na svahy areálu Grand Massif se odtud dostanete díky expresní kabinkové lanovce za méně než 10 minut.

 

 

 

Samoëns - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Samoëns

Mapa lyžařského střediska Samoëns

V okolí Samoëns se nachází zhruba 76 sjezdových tratí v celkové délce 145 kilometrů, ležících v nadmořské výšce od 800 do 2 204 metrů. Tuto podmnožinu oblasti Grand Massif tvoří ještě vesnice Les Carroz, Morillon a Sixt Fer à Cheval a platí pro ni jedna permice. Většina tratí má modrou a červenou obtížnost, ale najde se zde i 5 černých svahů a několik zelených sjezdovek, vhodných pro začátečníky. Lyžaře na vrcholky svahů v okolí Samoëns transportuje přes 40 vleků, schopných za hodinu přepravit přes 60 000 lidí. Většinu z nich tvoří kabinky a sedačkové lanovky. Můžete počítat s lyžařskými školami a půjčovnami. V okolí se nachází zhruba 50 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Samoëns jezdí od 8:30 do 16:30. Jednodenní skipas umožňující využívat 145 kilometrů sjezdovek v okolí Samoëns, Les Carroz, Morillon a Sixt Fer à Cheval přijde dospělého lyžaře na 34 EUR, za šestidenní skipas pro dá 177 EUR. Pokud si budete chtít užívat neomezené lyžování v celé oblasti Grand Massif, zaplatíte za jeden den 40,50 EUR a šestidenní permice vyjde na 210 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Noční život v Samoëns není tak bujarý jako třeba v sousedním Flaine, ale i zde najdete dostatek restaurací, barů a obchodů.

 

www.grand-massif.com/hiver/decouvrez_samoens.php

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 46° 05′ SŠ, 06° 44′ VD

Samoëns - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 16.11.2011
Aktualizováno: 16.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Samoëns

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist