Montalbert - lyžařské středisko (Francie)

Montalbert - lyžařské středisko

Vesnička Montalbert

Vesnička Montalbert

Montalbert je jedním z podrezortů, které dohromady tvoří známý lyžařský rezort La Plagne, jenž je jedním ze tří středisek tvořících rozlehlou oblast Paradiski, disponující celkem 425 kilometry sjezdovek. Vesnička Montalbert leží v nadmořské výšce 1 350 metrů a přístup na sjezdové tratě La Plagne, potažmo celého areálu Paradiski, zajišťují tři sedačkové lanovky, pomocí nichž se lyžaři postupně dostanou na vrcholek Aime La Plagne, odkud se dále mohou rozprchnout na okolní svahy.

 

Montalbert - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Montalbert

Mapa lyžařského střediska Montalbert

Přímo na svazích nad vesnicí Montalbert se vine několik převážně červených, ale i modrých sjezdovek, které jsou chráněny lesem, takže se na nich přeci jen lépe odolává případným rozmarům počasí, protože člověk není vystaven takovému náporu štiplavého větru, jako tomu bývá na výše položených holých sjezdovkách. Svahy nad vesnicí Montalbert jsou orientovány na sever a bývá zde dostatek sněhové pokrývky. Přesto se v případě nedostatečného množství sněhu můžete spolehnout na umělé zasněžování. Můžete se těšit na lyžařskou školu. V okolí se nachází 20 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Montalbert jezdí od 8:30 do 16:45. Dospělý lyžař zaplatí v hlavní sezóně za jednodenní skipas platný v La Plagne, jejíž je Montalbert součástí, 44,50 EUR. Šestidenní permice vyjde na 214 EUR. Jednodenní skipas platný pro všechny vleky v Paradiski stojí 50 EUR, šestidenní 254 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Po návratu z celodenního lyžování můžete ve vesnici Montalbert relaxovat v restauracích a barech, případně se vypravit do některého z obchodů.

 

www.montalbert.com/en/home/home-winter-montalbert.html

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 32′ SŠ, 06° 38′ VD

Montalbert - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Montalbert

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist