Tři údolí - lyžařské středisko (Francie)

Tři údolí - lyžařské středisko

Lyžařský komplex Tři údolí

Lyžařský komplex Tři údolí

Tři údolí, chcete-li Les Trois Vallées, jsou díky svým 600 kilometrům sjezdovek hrdým držitelem primátu největší komplexně propojené lyžařské oblasti na světě. Krásu Třech údolí tak můžete při zakoupení skipasu s působností pro celou oblast neomezeně prozkoumávat, aniž byste sundali z nohou lyže. Oblast Třech údolí sestává z 8 rezortů; Courchevel, La Tania, Méribel, Brides-les-Bains, Les Menuires, Saint Martin de Belleville, Val Thorens a konečně Orelle, který leží ve čtvrtém údolí jménem Maurienne.

 

 

Tři údolí (Les Trois Vallées) - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Tři údolí

Mapa lyžařského střediska Tři údolí

Celkem 330 sjezdových tratí Třech údolí v délce 600 kilometrů se rozkládá na ploše zhruba 400 kilometrů čtverečních v nadmořské výšce od 1 300 do 3 230 metrů. Jedná se o komfortní tratě všech profilů, na nichž si přijdou na své lyžaři všech výkonnostních stupňů, od začátečníků po ostřílené sportovce. Nejjednodušší, tedy zelenou obtížnost má 13 % tratí, 39 % je modrých, 38% červených a černou obtížností se ve Třech údolích chlubí 10 % svahů. Hustá síť 180 moderních vleků (35 kabinek, 40 sedačkových lanovek, zbytek pozemní vleky) zaručí minimální čekací doby a postará se o maximální komfort lyžařů, kterých dokáže za hodinu přepravit přes 275 000. Díky dostatečné nadmořské výšce a severní orientaci většiny svahů se ve Třech údolích můžete spolehnout na dostatečnou sněhovou pokrývku, přesto je v případě nutnosti zhruba třetina tratí uměle zasněžována. Je zde i 130 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doa

 

Jednodenní skipas platný pro všechny vleky Třech údolí stojí 48,50 EUR, šestidenní 241 EUR. Zakoupit si můžete i skipasy pro jednotlivá údolí, jejichž cena se pohybuje mezi 40 až 45 EUR za den, šestidenní skipas v jednotlivých údolích pak stojí od 196 do 224 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Na svazích Třech údolí se o lyžaře postaráno po všech stránkách, prakticky u každé lanovky se můžete těšit na restauraci, každé údolí disponuje několika snowparky a samozřejmostí jsou i lyžařské školy a půjčovny. Nabídka aprés-ski aktivit ve střediscích Třech údolí je široká. V menších střediscích (např. La Tania) můžete počítat s restauracemi, bary a obchody, větší rezorty (např. Méribel) skýtají navíc například bazén, kluziště, kino a řadu dalších atrakcí.

 

www.les3vallees.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 21′ SŠ, 06° 36′ VD

Tři údolí - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Aktualizováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tři údolí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist