Espace Killy - lyžařské středisko (Francie)

Espace Killy - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Espace Killy

Lyžařská oblast Espace Killy

Lyžařská oblast Espace Killy se nachází v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise, tedy v místě s vysokou koncentrací exkluzivních lyžařských areálů. Espace Killy sestává z rezortů Tignes a Val d'Isère a dohromady nabízí 300 kilometrů sjezdových tratí. Své jméno nese na počest slavného Jean-Claudea Killyho, který vyrůstal ve Val d’Isere a na tamních svazích si natolik dobře osvojil lyžařské umění, že na grenobelské zimní olympiádě v roce 1968 získal 3 zlaté medaile a stal se jednou z největších legend alpského lyžování.

 

Espace Killy - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Espace Killy

Mapa lyžařského střediska Espace Killy

Pavučina umně pospojovaných 300 kilometrů sjezdovek se rozprostírá na alpských svazích, tvořených i dvěma ledovci, v nadmořské výšce od 1 550 do 3 450 metrů. Z celkem 159 sjezdovek je 23 zelených, 67 modrých, 40 červených a 29 černých. Na své si zde přijdou nejen ctitelé upravených svahů, ale i milovníci jízdy ve volném terénu. Díky nadmořské výšce a severní orientaci většiny svahů se v Espace Killy není třeba obávat nedostatku sněhové pokrývky, nižší polohy jsou navíc v případě potřeby uměle zasněžovány. Mezi lákadla rozlehlé oblasti patří především místa spjatá s olympiádou v roce 1992, tedy sjezdovka Face de Bellevarde ve Val d'Isère, na které závodili muži ve sjezdu a část Tignes, kde probíhaly závody v akrobatickém lyžování. V okolí je 45 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipassů a otevírací doba

 

Vleky v Espace Killy jezdí od 8:45 do 16:45. Jednodenní permice přijde na 45,20 EUR, šestidenní stojí 226 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V oblasti se můžete těšit na 2 rozsáhlé snowparky, lyžařské školy, půjčovny a restaurace. Nabídka aprés-ski aktivit je široká, zejména v centru Val d’Isere a Le Lac, středu Tignes. Kromě restaurací, barů a obchodů můžete ve Val d’Isere relaxovat v bazénu či sauně, v Tignes Le Lac vás dokonce čeká akvapark.

 

www.espacekilly.com

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Savojsko

Souřadnice: 45° 37′ SŠ, 06° 46′ VD

Espace Killy - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 08.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Espace Killy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist