Espace San Bernardo - lyžařské středisko (Francie)

Espace San Bernardo - lyžařské středisko

Espace San Bernardo, La Thuile

Espace San Bernardo, La Thuile

Přeshraniční lyžařská oblast Espace San Bernardo sestává ze dvou rezortů; La Rosière, ležícího na francouzské straně, a La Thuile, rozprostírajícího se na italské straně horského hřebenu. Jižní a východní orientace svahů zaručuje areálu vysoký počet slunečných dní. Oblast Espace San Bernardo je rovněž známá výbornými sněhovými podmínkami, které umožňují pohodové lyžování až do konce dubna. Tato charakteristika platí především pro La Rosière, La Thuile se přeci jen sněhově o něco chudší.

 

Espace San Bernardo - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska La Rosière - La Thuile

Mapa lyžařského střediska La Rosière - La Thuile

V oblasti Espace San Bernardo mohou lyžaři počítat celkem se 160 kilometry upravovaných sjezdových tratí, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 176 do 2 641 metrů a piští se tak převýšením takřka 1 500 metrů. Modrou obtížnost má 55 kilometrů sjezdovek, 83 kilometrů připadá na červené svahy a 22 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Svahy nad La Rosière jsou poklidné, přehledné a bez terénních zlomů, sjezdovky v oblasti La Thuile jsou oproti nim členitější. Na vrcholky svahů v oblasti Espace San Bernardo lyžaře transportuje celkem 40 lanovek a vleků (22 sedačkových lanovek, 18 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit takřka 56 000 lidí. Můžete se těšit na snowparky, boardercross a lyžařkou školu. V okolí je zhruba 7 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Espace San Bernardo jezdí od 8:30 do 16:30. Jednodenní permice přijde dospělého lyžaře na 37,70 EUR, šestidenní skipas stojí 179 EUR.

 

Služby, kontakt

 

V La Rosière i La Thuile panuje poklidná atmosféra a není zde příliš široká nabídka aprés-ski aktivit. I tak můžete počítat s několika restauracemi, bary a obchody.

 

www.espacesanbernardo.com

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko, severozápadní Itálie, region Valle d'Aosta

Souřadnice: 45° 42' 59" SŠ, 6° 56' 54" VD

Espace San Bernardo - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.12.2011
Aktualizováno: 21.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Espace San Bernardo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist