Plateau de Beille - lyžařské středisko (Francie)

Plateau de Beille - lyžařské středisko

Plateau de Beille, běžkařská trať

Plateau de Beille, běžkařská trať

Středisko zimních sportů jménem Plateau de Beille se nachází ve francouzské části Pyrenejí, nedaleko španělských i andorských hranic, a je nejvýznamnější pyrenejskou běžkařskou oblastí. Jméno Plateau de Beille zní povědomě i fanouškům cyklistiky, neboť zde již pětkrát končila etapa nejznámějšího etapového závodu Tour de France.

 

 

 

 

 

Plateau de Beille - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Plateau de Beille

Mapa lyžařského střediska Plateau de Beille

Příznivci klasického lyžování se mohou v Plateau de Beille těšit na 13 běžkařských okruhů v celkové délce 70 kilometrů, rozkládajících se v nadmořské výšce od 1 800 do 2 000. Jedná se o upravované trasy všech obtížností, kde si na své přijdou jak rekreační běžkaři, tak trénovaní sportovci. 1 okruh je zelený, 5 tratí je modrých, 5 červených a 2 se pyšní černou obtížností. Nejdelší okruh měří 21 kilometrů, jmenuje se La Porteille a je značen černou barvou. Dále se můžete těšit na 40 kilometrů tras určených k výletům na sněžnicích a v Plateau de Beille myslí i na příznivce biatlonu či milovníky jízdy na saních tažených psy.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní permice umožňující vstup na běžkařské tratě v rezortu Plateau de Beille přijde dospělého lyžaře na 10 EUR, šestidenní skipas stojí 50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Pokud budete chtít navštívit středisko Plateau de Beille, pravděpodobně se ubytujete v blízkých městečkách Ax-les-Thermes či Tarascon-sur-Ariège, kde po večerech můžete odpočívat v restauracích a barech.

 

www.beille.fr

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Francie, departement Ariège

Souřadnice: 42° 44′ SŠ, 01° 41′ VD

Plateau de Beille - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 22.11.2011
Aktualizováno: 22.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Plateau de Beille

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist