Les Houches - lyžařské středisko (Francie)

Les Houches - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Les Houches

Lyžařský rezort Les Houches

Třítisícové horské městečko Les Houches leží u paty Mont Blancu v údolí Chamonix a je centrem stejnojmenného lyžařského rezortu, jehož sjezdové tratě se rozprostírají na stráních alpských masivů v nadmořské výšce od 950 do 1 900 metrů. Les Houches dělí zhruba 6 kilometrů od centra města Chamonix.

 

 

 

 

 

 

Les Houches - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Les Houches

Mapa lyžařského střediska Les Houches

V rezortu Les Houches čeká na lyžaře 24 sjezdových tratí v celkové délce 55 kilometrů, které skýtají optimální podmínky především pro středně pokročilé lyžaře a začátečníky. 4 sjezdovky mají nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 6 je modrých, 12 červených a 2 tratě se mohou pyšnit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky svahů v rezortu Les Houches transportuje celkem 17 vleků (2 kabinky, 7 sedačkových lanovek a 8 pozemních vleků), schopných během hodiny přepravit 16 000 lidí. V areálu se můžete těšit na snowpark, lyžařskou školu a půjčovny. V okolí se nachází zhruba 10 kilometrů běžeckých tatí, takže zkrátka nepřijdou ani lyžaři-klasici.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Les Houches jezdí od 9:00 do 16:30. Za jednodenní skipas zaplatí dospělý lyžař 33,50 EUR, šestidenní jej vyjde na 170 EUR. Pokud budete chtít poznat i další rezorty v údolí, nezbude vám, než si koupit skipas jménem Mont Blanc Unlimited, který vám umožní vstup na více než 400 kilometrů okolních sjezdovek ve Francii, Itálii a Švýcarsku. Dospělého lyžaře tento jednodenní skipas přijde na 51,50 EUR, šestidenní stojí 255 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Ve Les Houches můžete počítat s několika restauracemi, bary a obchody. Za širší nabídkou zábavy se budete muset v případě zájmu vypravit do 6 kilometrů vzdáleného centra Chamonix.

 

www.leshouches.com/en/hiver_accueil.aspx

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Horní Savojsko

Souřadnice: 45° 53′ SŠ, 06° 48′ VD

Les Houches - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 17.11.2011
Aktualizováno: 17.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Les Houches

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist