Luz Ardiden - lyžařské středisko (Francie)

Luz Ardiden - lyžařské středisko

Luz Ardiden, občerstvení u sjezdovky

Luz Ardiden, občerstvení u sjezdovky

Lyžařské středisko Luz Ardiden leží ve francouzské části Pyrenejí a jeho název zní povědomě nejen milovníkům alpského lyžování, ale i příznivcům cyklistiky, neboť zde již osmkrát v historii nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France vrcholila jedna z horských etap. Sjezdové tratě rezortu Luz Ardiden se rozprostírají na pyrenejských úbočích nad vesnicemi Aulian a Bederet.

 

 

 

 

Luz Ardiden - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Luz Ardiden

Mapa lyžařského střediska Luz Ardiden

V rezortu Luz Ardiden se mohou lyžaři těšit na 26 sjezdových tratí v celkové délce 60 kilometrů, které se nacházejí v nadmořské výšce od 1 680 do 2 500 metrů. 4 sjezdovky mají nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 4 jsou modré, 15 červených a 3 sjezdové tratě se mohou pochlubit černou obtížností. Lyžaře na vrcholky sjezdovek v rezortu Luz Ardiden transportuje celkem 14 vleků (7 sedačkových lanovek, 7 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit zhruba 15 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark s řadou překážek, boardercrossovou dráhu a lyžařskou školu. V okolí se nachází zhruba 15 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Luz Ardiden jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici zde dospělý lyžař zaplatí 29,90 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 149,50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Kromě obligátních restaurací, barů a diskoték se můžete po návratu z celodenního lyžování ve středisku Luz Ardiden zabavit například hraním bowlingu.

 

http://www.luz.org/

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihozápadní Francie, departement Hautes-Pyrénées

Souřadnice: 42° 53′ SŠ, 00° 04′ ZD

Luz Ardiden - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 21.11.2011
Aktualizováno: 21.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Luz Ardiden

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist