Vars - lyžařské středisko (Francie)

Vars - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Vars

Lyžařské středisko Vars

Středisko Vars se rozprostírá na úbočích alpských velikánů v jihovýchodní Francii. Společně s rezortem Risoul, který leží na opačné straně horského hřebenu s vrcholem Pic de Chabrieres, tvoří lyžařskou oblast La Forêt Blanche, jejíž sjezdové tratě se nacházejí v nadmořské výšce od 1 650 do 2 750 metrů.

 

 

 

 

 

 

Vars - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Vars

Mapa lyžařského střediska Vars

V rezortu Vars, respektive celé oblasti La Forêt Blanche, se lyžaři mohou těšit na 113 sjezdových tratí v celkové délce 185 kilometrů. 21 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 43 je modrých, 39 červených a 10 tratí se může pochlubit černou obtížností. Sjezdové tratě nad vesničkou Vars jsou díky svým profilům většinou vhodné především pro středně pokročilé lyžaře a rodiny s malými dětmi. Zároveň se zde najde i několik veleobtížných svahů, které ocení ostřílení lyžaři. Tyto černé tratě se vinou především z vrcholků Pic de Chabrieres a Col de Crevoux. Pěkné zážitky vám zprostředkuje i červená sjezdovka Olympique, která vede po úbočí vrcholku La Mayt, až do vesničky Vars Sainte Marie. Lyžaře po oblasti La Forêt Blanche transportuje celkem 53 vleků (2 kabinky, 18 sedačkových lanovek, 33 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit přes 52 000 lidí. Můžete se těšit na rozlehlý a dobře vybavený snowpark a lyžařskou školu. V okolí vás čeká zhruba 25 kilometrů běžkařských tras.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Vars jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici v celé oblasti La Forêt Blanche dospělý lyžař zaplatí 35 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 175 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit není tak široká, jako v Risoul, i zde však můžete vybírat z restaurací, barů a obchodů.

 

www.vars.com/hiver/index.asp?lg=0

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Hautes-Alpes

Souřadnice: 44° 36′ SŠ, 06° 41′ VD

Vars - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 25.11.2011
Aktualizováno: 25.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vars

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist