Serre Chevalier - lyžařské středisko (Francie)

Serre Chevalier - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Serre Chevalier

Lyžařská oblast Serre Chevalier

Lyžařská oblast Serre Chevalier patří díky 250 kilometrům sjezdových tratí do skupiny velkých francouzských areálů. Tvoří jej celkem 13 ubytovacích středisek v okolí 4 městeček (Briancon, Chantemerle, Villeneuve-la-Salle a Le Monêtier-les-Bains). Na úbočích horského hřebenu Serre Chevalier se rozprostírají sjezdové tratě v nadmořské výšce od 1 200 do 2 800 metrů. Sjezdovky v nižších polohách ukrývá les, který poskytuje ochranu při nepříznivém počasí, výše položené holé pláně slibují dostatek sněhu a snadno přístupné off-piste svahy. Nižší oblasti jsou v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžovány. Oblast Serre Chevalier je známá svým přívětivým počasím, více než 300 dnů v roce je slunečných.

 

Serre Chevalier - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Serre Chavalier

Mapa lyžařského střediska Serre Chavalier

V oblasti Serre Chevalier se lyžaři mohou těšit na 101 sjezdových tratí v celkové délce 250 metrů. 24 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 28 je modrých, 37 červených a rovný tucet tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení vám poskytne 9kilometrová sjezdovka vedoucí z vrchu Le Prorel (2 566 metrů) do městečka Briancon (1 326 metrů). Na vrcholky sjezdovek v areálu Serre Chevalier transportuje lyžaře celkem 63 vleků (8 kabinek, 21 sedačkových lanovek, 34 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit přes 73 000 lidí. Můžete se těšit na několik snowparků a lyžařských škol. Běžkaři se v okolí mohou těšit na 35 kilometrů tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Serre Chevalier jezdí od 9:00 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 42,70 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 205 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit je v městečkách v podhůří Serre Chevalier široká. Kromě restaurací, barů a obchodů vás zde čekají například kluziště a bazény.

 

www.serre-chevalier.com/en/winter

 

Francie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 16:35

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://francie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jihovýchodní Francie, departement Hautes-Alpes

Souřadnice: 44° 57′ SŠ, 06° 34′ VD

Serre Chevalier - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Francie)

 
Publikováno: 25.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Serre Chevalier

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist